Living on my own
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Living on my own

real RPG forum~
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Expressing my feelings

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Kwang Jessica

Kwang Jessica


Mesaje : 28
Data de înscriere : 11/03/2012

Expressing my feelings Empty
MesajSubiect: Expressing my feelings   Expressing my feelings Icon_minitimeDum Mar 11, 2012 10:24 am

Cu pasi marunti merg spre o sala goala de clasa,nu cautam sa fac scandal si nici nu vroiam sa fac vreo ora .Nu eram tocmai bine ,dar nici nu puteam sa spun ca ma simt rau .Doar erau niste sentimente care au sa treaca cu timpul .Unde aveeam sa gasesc o sala unde nu se tin ore si una mai departata de lume .Nu faceam prea mare lucru ,doar fugeam de lume cand nu eram in apele mele .Parca ma ascundeam .Si eram pierduta in propia mea lume.Unori citeam o carte si alteori ce faceam nimic stateam si pierdeam timpul gandindu-ma la lucruri cu adevarata nesemnificate .Care nu aveeau nici o importanta.
Peretele era acelasi ,aveea o culoare alba ,se parea ca este nepatata sau cei care se ocupau cu curatenia faceau o treaba frumoasa.Dupa ceva timp de mers gasesc o sala care arata mai mult abandonata .A nu era abandonata cum crezusem ,era doar sala unei foste profesoare sau profesor cred nu stiu .Sala era destul de spatioasa si aveea diferite obiecate acoperite si picturi .Parea a fi mai mult sala unde se tinuea lecti de muzica sau arta.Nu stiam sigur insa arata destul de linistitor .Parea a fi un loc linistit .Pasesc inauntru si inchid usa in urma mea nu vroiam sa observe cineva ca sunt aici ma duc spre acel obiect destul de mare si il descopara .Era un pian invechit care era destul de prafuit,m-am asezat pe scaunul care era langa el si mi-am trecut degetele peste clape .
Sus In jos
Park Jun Lee

Park Jun Lee


Mesaje : 5
Data de înscriere : 11/03/2012

Expressing my feelings Empty
MesajSubiect: Re: Expressing my feelings   Expressing my feelings Icon_minitimeDum Mar 11, 2012 11:31 pm

Era o zi destul de placuta. Avea chitara in spate si aparatul de fotografiat intr-o gentuta micuta ce o purta intotdeauna pe umar. Vroia sa se duca spre sala de muzica dar cand sa apese pe clanta se opri. Auzi un cantec destul de placut de pian, chiar daca nu era adeptul la asa ceva dar ii placea. Intra usor, inchizand usa dupa el fara sa faca zgomot si sa o intrerupa pe fata. Se aseza in ultima banca, punand chitara langa el ascultand cu mare atentie melodia.
Sus In jos
Kwang Jessica

Kwang Jessica


Mesaje : 28
Data de înscriere : 11/03/2012

Expressing my feelings Empty
MesajSubiect: Re: Expressing my feelings   Expressing my feelings Icon_minitimeLun Mar 12, 2012 5:48 am

Ce sunete scartietoare puteam produce ,sinecr dupa parerea mea nu eram deloc buna la muzica .Nu am fost prea atrasa de muzica insa imi facea placere sa ascult si sa privesc pe cineva cand canta .Ciudat era ca pe cei care cantau ii admiram foarte mult insa nu prea ma atragea muzica ,mai mult eram cu arta si picturile.Insa fiecare are o inclinatie anume ,dar nu am sa mai omor muzica cu antitalentul meu .Nici nu urmase o scoala anume pentru muzica .Deci daca era asa sunt un antitalent.Dar acesta sala ma linistise .Poate ca eram prea prinsa in ceea ce faceam si nu observasem ca mai era cineva prezent aici .Insa nu ma deranja ,nu puteam nici sa il arunc afara ,doar nu eram salbatica si ma comportam ca si in jungla .
Acopar painul la loc ,lansand la fel ca si inainte sa ma asez la el ,ma ridic de pe scaun dnad sa ma apropi de persoana care era prezenta ,insa atentia imi este atrasa de chiatara sa si de faotul ca purat un aparat de fotografiat .Deci este un elev multitalentat,si parea a aveea o privire blanda .
Interesant ca mai aparuse inca cineva aici ,dar daca era la muzica oare de ce nu imi atrase atentia la modul cum cantasem melodia .Dupa ceva timp ma apropi de banca unde era acesta ,si il privesc dupa aceea murmur cateva cuvinte.
-Incantata sa mai vad pe cineva aici ?
Sus In jos
Park Jun Lee

Park Jun Lee


Mesaje : 5
Data de înscriere : 11/03/2012

Expressing my feelings Empty
MesajSubiect: Re: Expressing my feelings   Expressing my feelings Icon_minitimeLun Mar 12, 2012 10:48 am

- Nu stiam ca te pricepi la cantat!, schita el un zambet destul de bland ridicandu-se brusc de pe banca. Intradevar, de data aceasta avea un comportament mai cald. Cel putin nu avea sa se comporte nesfuerit cu cineva ce nu i-a facut nimic. Isi pastra zambetul, indreptandu-se cu pasi calmi dar totusi calculati spre acel pian. Isi trecu degetele peste clapele acestuia, asezandu-se la un momentdat la el. Isi aminti de clipele cand la centrul de plasament a fost invatat de mic sa cante la asa ceva. Ofta prelung, scuturandu-si capul oprind acel 'filmulet' sa se mai deruleze in minte. Nu vroia sa-si aduca aminte de acele clipe. Cel putin nu acum, nu aici.
Sus In jos
Kwang Jessica

Kwang Jessica


Mesaje : 28
Data de înscriere : 11/03/2012

Expressing my feelings Empty
MesajSubiect: Re: Expressing my feelings   Expressing my feelings Icon_minitimeLun Mar 12, 2012 11:14 am

-Nu ma pricep ,nu am talent la muzica defaot sunt un antitalent la muzica ,mai bine ca am spus devaraul decat sa mint ooricum nu ma ajuta cu nimic .Ce rost aveea sa pretind ca sunt ceea ce nu sunt .Il privesc pe acesta care vorbea cu o voce blanda ,vocea lui era atat de melodica .Merse langa pian ,deci acesta canta la mai multe instrumente .Parea o persoana interesanta .Insa ceva parea a-l deranja ,sau mai bine zis intrista ,Dar cine sunt eu sa ma bag in viata altora in plus as parea o nesuferita si cel mai grav poate ar crede ca vreau doar sa ma bag pe sub pielea sa .Desi nu cred ca este genul de persoana care sa zica acest lucru dpa comportamentul sau bland nu aveeam cum sa fie acel gen de persoana .Mai bine nu judec un om ,este cel mai corect in plus eu nici nu stiu ce trecut are si ma pun sa ma dau cu presupus.
In acest moment se parea ca nu imi folosesc deloc capul ,sau poate ca eu eram singura care gandea in acest mod ,nu aveeam o maniera ciudata de a incerca sa ma apropi de cineva.
-Se pare ca ceva te deranjeaza,am spus si asta ,uita ca am facut-o ,insa nu era cu rea intentie .Ma apropi de acesta si ma asez langa el ,privind pianul.
-Ai amintiri dureroase ?poate ca de acesta data ma inselasem cand spusem de amintiri ,dar niciodata nu aveeai de unde sa sti .
Sus In jos
Continut sponsorizat





Expressing my feelings Empty
MesajSubiect: Re: Expressing my feelings   Expressing my feelings Icon_minitime

Sus In jos
 
Expressing my feelings
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Living on my own :: Academia :: Clasele-
Mergi direct la: