Living on my own
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Living on my own

real RPG forum~
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Sleeping Sun

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Park Jun Lee

Park Jun Lee


Mesaje : 5
Data de înscriere : 11/03/2012

Sleeping Sun Empty
MesajSubiect: Sleeping Sun   Sleeping Sun Icon_minitimeDum Mar 11, 2012 10:48 am

Ora 10:30

Chiar si la detentie intarzia. De ce? Pur si simplu nu avea chef de detentie si mai ales profesoara nesuferita care era. Doar pentru ca a udat-o pe o colega, asta nu inseamna ca trebuie sa fie pedepsit. Casca, indreptandu-se cu pasi apasati dar totusi calculati spre usa. Se opri in fata acesteia, nestiind ce sa faca. Sa se duca sau nu? Daca se ducea profesoara avea sa sara cu gura pe el spunandu-i de n ori ca a intarziat. Dar daca nu se ducea, mai primea o saptamana de detentie. Ridica scurt din umeri apasand pe clanta punand privirea in pamant dar spre surprinderea lui clasa era goala. Ciudat. Oare se tine detentia in alta parte? A gresit clasa? Se mai uita inca o data pe usa si nu, nu gresise nici o usa. Mai bine pentru el. Numai trebuia sa mai asculte predicile ei si plictiseala infernala. Isi scoase din geanta ce o purta pe umar, castile. Dadu muzica la maxim asezandu-se pe pervazul geamului privind absent inainte.
Sus In jos
Becca Louise

Becca Louise


Mesaje : 46
Data de înscriere : 11/03/2012
Localizare : Over the rainbow<3

Sleeping Sun Empty
MesajSubiect: Re: Sleeping Sun   Sleeping Sun Icon_minitimeDum Mar 11, 2012 10:56 am

Ce zi minunata am avut si eu astazi.In primul rand nu aveam chef de nici o ora si in al doilea rand am fost trimisa si la detentie.Hai serios cu ce am mai gresit si de data asta?Stateam si eu pe banca si vorbeam cu colegul ca nu aveam ce face.Puteam sa si dorm la ore,ma rog chiar am facut si asta dar nu trebuia sa ma trimeata la inchisoarea asta.Era nedrept pentru mine.Ma miscam cu pasi mici pe holul acela imens si analizam fiecare usa in parte.Oare unde trebuia sa ajung.Scoala era cam goala la ora asta.Nimeni nu mai statea la scoala,decat cei care sunt la detentie si desigur nu erau foarte multi elevi rai pe aici.Am oftat usor si am tras aer adanc in piept.Am inceput sa cant.Cand am ajuns la usa am pus mana mea calda pe clanta rece.Am tresarit usor si am apasat pe clanta.Am intrat in clasa si m'am uitat prin jurul meu.Se pare ca mai era un baiat pe acolo.Am zambit usor si am continuat sa cant pentru ca baiatul asculta muzica.Mi'am lasat geanta pe masa de langa el si am zambit dulce.In clasa era liniste,se auzeau decat pantofii mei cu toc.M'am dus pana la geam si am inceput sa ma uit la natura care era foarte dragut.Era frumos afara.M'am intors cu spatele la geam si am inceput sa ma uit prin clasa iar dupa mi'am lasat privirea spre baiat pentru a'l analiza.Se pare ca in aceasta academie inca erau bad boy.Hmmm interesant!
Sus In jos
 
Sleeping Sun
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Living on my own :: Academia :: Sala de detenţie-
Mergi direct la: