Living on my own
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Living on my own

real RPG forum~
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Welcome in my warzone

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Victoria Miller

Victoria Miller


Mesaje : 25
Data de înscriere : 11/03/2012
Localizare : Warzone

Welcome in my warzone Empty
MesajSubiect: Welcome in my warzone   Welcome in my warzone Icon_minitimeDum Mar 11, 2012 12:14 pm

But I know I just gotta let it go
I should'a known
I gotta learn to say goodbye now
I throw my armour down
And leave the battleground
For the final time now
I know I'm running from a warzone

Scrie lung pe caietul de matematica.In loc sa scrie de la tabla acele notite idioate si neinteresante ea doar compunea ce ii venea in minte fara sa o intereseze ceva.Nu avea chef de nimic decat sa termine mai repede ora asta.Nu isi dadu seama insa profesorul era cu ochii pe ea de vreo cincisprezece minute asteptand sa vada daca are de gand si ea sa scrie ceva de la tabla.Se lasa pe spate pe spatarul scaunului facand un zgomot cam asurzitor atragand toata atentia asupra ei.
-Pardon. zise zambind chinuit catre cei din clasa si catre profesor.Se trase cu scaunul inainte aproape de banca rezemandu-si fata de palma punand cotul pe banca luand din nou pixul in mana incepand sa il loveasca de caiet privind in caiet la versurile care i se pareau un pic de neinteles.Profesorul se uita urat la ea punand creta jos oftand lung.
"Domnisoara Miller,imi pare rau dar afara,v-ati cam obisnuit cu deranjatul orelor si din cate stiu nu doar ale mele ! " zise pe un ton rece insa cu o mica parere de rau in glas.Se dadu in spate cu scaunul aruncand pixul pe caiet insa incerca sa nu para nervoasa in fata celorlantii.Se ridica luandu-si geaca de piele din cuier stiind ca nu avea de gand sa stea pe holul scolii privind ceasul ala pana se suna.
Iesi din clasa inchizand usor usa dupa ce dadu din cap in semn de salut la profesor.Acum pe holurile scoli se auzeau doar tocurile ei inalte care faceau un zgomot destul de enervant.Isi plimba mana prin parul lung jucanduse cu fermoarul de la geaca ei de piele neagra.
Iesi din scoala privind pentru ultima data holurile goale care insa care erau atat de luminate de toate acele ferestre marii prin care intrau razele de soare.Iesi afara inchizand usa mare a scolii.Incepu sa clipeasca des din gene ochii ei incercand sa se obisnuiasca cu lumina puternica de afara.
Isi indrepta privirea inumana de un albastru ca cerul observand frumosii norii de pe cer.Isi lasa dupa privirea in jos uitanduse prin curtea scolii cautand un loc cu umbra pentru a se aseza.
Se indrepta spre un copac inalt din mijlocul curtii.Iubiea primavara un anotimp in care totul infloreau toate lucrurile frumoase pe care ea le iubea.Se aseza in fund langa copac rezemanduse cu,capul de trunchiul sau inchizand ochii.
Sus In jos
Skylar Kattz

Skylar Kattz


Mesaje : 41
Data de înscriere : 11/03/2012

Welcome in my warzone Empty
MesajSubiect: Re: Welcome in my warzone   Welcome in my warzone Icon_minitimeLun Mar 12, 2012 10:15 am

OOC: Iubesc melodia aia E scrisa de Nathan<3 Cel putin asa a zis la concert :-?

BIC:

"Nu uita. Nu mananci nimic ce este nesanatos. Fara cartofi prajiti, ciocolata sau chiar inghetata. Fructe, fructe, poate niste pui, dar ai mult fructe, okay? Trebuie sa fi in forma pentru reclama maine. Si ai concert peste doua saptamani. Nu vreau sa ajungi ca baiatul acela de s-a facut cat casa si nu a mai putut intra in propria camera!"
Ii arunca o privire dezgustata.
"In primul rand, asta nu se va intampla. In al doilea rand, stii ca oricum nu fac ce imi spui tu. Iar in ultimul rand..." Se da jos din masina, si priveste cum Patricia tine usa deschisa ca sa auda ce avea de gand sa mai spuna. "...nu era nici un baiat care nu putea intra in camera. Ceea ce spui tu acum este pur si simplu nesimtire." Continua, fara sa se intoarca dupa ghiozdanul ce Patricia il aruncase dupa el.
Aude cum femeia se da jos din masina si il lua inapoi in masina. Rade, insa nu se intoarce, nici macar cand o aude injurand.
"Schimba atitudinea aia! Nu iti sta bine!"
Tot nu se intoarce, ci pur si simplu continua sa mearga, trecand o mana prin parul sau aproape negru. Nu suporta sa i se spuna ce sa faca...de aia nu face nimic din ce ii spune Patricia. E okay, pentru ca niciodata nu se supara pe el. Nu prea rau, oricum.
Observa o fata, sub un copac, in timp ce se urca peste gard. Usa nu se deschide, si stie foarte bine. Nu e prima oara cand ajunge la scoala cu intarziere, dar e prima oara cand intarzie doar doua ore. Cand e putin mai aproape, isi da seama cine este acea fata. Rade din nou. Nu e prima oara cand o vede; probabil a fost data afara de la ora. Din nou.
"Victoria," Saluta, ridicand o spranceana la ea, oprindu-se in fata ei. "Din nou? Cred ca e a treia oara saptamana asta." Comenteaza, asezandu-se in fata ei, curios.
Sus In jos
Victoria Miller

Victoria Miller


Mesaje : 25
Data de înscriere : 11/03/2012
Localizare : Warzone

Welcome in my warzone Empty
MesajSubiect: Re: Welcome in my warzone   Welcome in my warzone Icon_minitimeLun Mar 12, 2012 11:54 am

OOC: Si eu o ador <3 Da stiu Nathan este atat de awww:X<3

BIC:

Ofta adanc auzind acea voce.Nu zise nimic pe moment parca fiind prinsa intr-o transa de indiferenta din care greu ai fi scos-o mai ales pe ea.Isi misca capul de cateva ori in directii diferite pana la urm aridicandu-si ochii de culoarea cerului spre el zambind calma.Isi ridica capul vazand chipul lui Skylar colegul ei pe care il cunostea si de la modeling.Cred ca el deja cunostea prea bine situatia ei si faptul ca nu avea chef de scoala mai deloc insa chiar si asa nici ea nu stia de unde avea note foarte mari.
Ii facu semn sa se aseze langa ea lovind cu mana dreapta iarba din fata copacului cu cealalta mana jucanduse inca cu fermoarul de la geaca de piele.
"Nu te-ai obisnuit deja cu mine Sky?" zise zambind larg ridicand in sus o spranceana usor amuzata.Nu era neaparat o delicventa dar pur si simplu nu avea chef era o tipa desteapta,pricepea rapid si nu avea nevoie neaparat sa fie atenta la ore ac sa aiba note marii pentru ca prindea rapid.Iesea destul de des afara deja copacul asta avea sa fie prietenul ei in fiecare anotimp asta era clar.
"Eh si tu acum inca nu am depasit recordul de cinci ori pe saptamana" zise razand scurt zambind adorabil si dand din gene ca un copil mic incepand sa isi plimbe dehetele lungii pe picioarele ei la fel de lungi dand de pe ea firele de iarba care se pusese pe ea atunci cand rupse cateva fire de iarba de langa copac.
Se uita zaminbd insa lua o atitudine serioasa cand isi aminti de Patricia,nu o putea suporta mereu cand se intalnea undeva cu Skylar ea era acolo enervandu-l si pe ea odata cu el.
"Scorpia ce mai face?" zise dandu-si ochii peste cap muscandu-si buza inferioara cu putere.
Isi aduse deja aminte ca el avea o reclama si ea trebuia sa se duca la acelasi studio pentru un shooting.Isi dadu ochii peste cap gandinduse la Patricia lasandu-si din nou capul rezemat de triunchiu copacului.
Sus In jos
Skylar Kattz

Skylar Kattz


Mesaje : 41
Data de înscriere : 11/03/2012

Welcome in my warzone Empty
MesajSubiect: Re: Welcome in my warzone   Welcome in my warzone Icon_minitimeLun Mar 12, 2012 12:24 pm

Stia ce gandea fata deja, si zambetul il facea oarecum putin mai fericit. Asta pentru ca nu era un zambet sadic, trist sau fals. Ii zambi inapoi, facand ce ii zice si asezandu-se langa ea, in loc sa stea in fata ei. Se sprijinii de copac, insa nu mult dupa aceea se muta intr-o pozitie mult mai comfortabila, fiind acum intins pe iarba cu mainile sub cap. Privi in sus spre cer, insa privirea i se intoarse spre Victoria atunci cand ii auzii prima intrebare
“Oh, m-am obisnuit de mult.” Raspunde cu um zambet cicalitor. “Dar e destul de amuzant sa vad cum e a treia oara cand te scoate proful de mate afara. Am crezut ca te-ai saturat pana acum. Nu vrei sa incerci sa fi si tu o fetita cuminte?” Logic ca glumea. Victoria, fetita cuminte?
Pe naiba.
“Nu mai ai mult,” Ii spuse atunci cand ii zise ca nu a depasit recordul de cinci ori. “A treia oara saptamana asta, insa cred ca este a 100-a oara anul asta.” Rade usor, inchizand ochii si oftand incet. Era asa de liniste afara~
Cand aceasta aduse vorba despre Patricia, deschise ochii si se uita urat la frunzele din copac, apoi ii inchise iar si se intoarse pe o parte, fara sa se uite la ea. Probabil ca nu voia ca aceasta sa vada privirea de pe fata baiatului. Arata pur si simplu dezgustat. Nervos.
“Ai putea sa o intrebi si singura,” Maraie. “O sa fie acolo cand ai shooting-ul. Eu habar nu am daca sa ma obosesc sa merg sa filmez reclama aia. Femeia asta nu ma lasa in pace odata. Nu am mai fost la servici de doua saptamani.” Ofteaza iarasi. “De asta m-a vanat pana m-a gasit si azi m-a tarat pana la masina si am ajuns fortat la scoala.”
Sus In jos
Victoria Miller

Victoria Miller


Mesaje : 25
Data de înscriere : 11/03/2012
Localizare : Warzone

Welcome in my warzone Empty
MesajSubiect: Re: Welcome in my warzone   Welcome in my warzone Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 4:42 am

Ii zambeste calm surazand usor auzindu-i vorbele.
"Oo daa ! Sa sti ca mai am eu sanse sa fiu o fetita cuminte . Si bine ca recunosti ca te-a carat aici obligat ca altfel si tu ai fi ajuns ca mine tovarase !" zise amuzata incepand sa rada gandinduse ca ea nu va fi una niciodata pentru ca s-a obisnuit sa fie cum vrea ea,ca totul sa iasa ca ea iar o schimbare acuma pentru ea nu era bine venita.Iesise de foarte multe ori afara din clase de la diferite ore doar pentru ca nu avea ea chef si nu vroia pur si simplu sa invete despre acel subiect : ori deja stia lectia si numai avea rost ori era prea plictisitoare pentru ea care nu avea stare deloc. Se obisnuise sa iasa cu Skylar mereu din clasa de accea spunanadu-i si "tovarasul ei de crime" .Ofta adanc uitanduse la Skylar care se lasa pe spate avand acum mainile dedestuptul capului privind acel cer senin care pe ea o faceau numai sa atipeasca. Era obosita dupa atatea shootingurii,reclame,concerte si prezentari,insa ce putea face? Asta era viata ei si trebuia sa isi faca familia mandra. Zambi cald si adorabil privindu-l pe Skylar. Isi dadu geaca de piele neagra jos de pe ea punandu-o mai incolo langa copac ramanand acum doar in bluza ei mova care avea un umar cazut. Se lasa usor in jos punanduse pe pieptul lui Skylar cu,capul ducandu-si una dintre maini dupa el inconjurandu-i talia. Pana la urma il cunostea de mult timp,isi permitea si oricum stia ca nu s-ar fi suparat el pe ea pentru asa ceva.
Auzi maraitul lui Skylar dandu-si ochii peste cap auzind ca acea scorpie va fi acolo,nu o inghitea nici nu avea treaba cu ea si totusi se lua din ea din orice nu era impresara ei deci mai bine ar fi tacut. Isi musca usor muza inferioara incepand sa isi plimbe degetele lungii pe pieptul lui Skylar.
„Oare de ce am impresia ca o sa mi se duca tot cheful de shooting cand stiu ca Patricia o sa sta cu ochii pe mine ca o scorpie ce e? „ zise scur dandu-si ochii peste cap inca o data indreptandu-si privirea spre cerul senin care o facea sa se gandeasca la Skylar in acelasi timp facand-o si sa atimeasca. Skylar…Sky…Cer…numai asta avea acum in cap,numele lui frumos si pe el. Clipi adorabil din genele lungii de cateva ori dupa care inchise ochii incercand sa isi alunge gandurile legate de Patricia si incercand doar sa se concentreze pe atipit. Se potoli din umblatul degetelor ei pe pieptul lui Skylar insa pur si simplu isi lasa o mana pe pieptul lui cu cealalta inca tinandu-l de dupa talie miscandu-si de cateva ori capul pe pieptul lui ca o mica pisicuta.
Sus In jos
Skylar Kattz

Skylar Kattz


Mesaje : 41
Data de înscriere : 11/03/2012

Welcome in my warzone Empty
MesajSubiect: Re: Welcome in my warzone   Welcome in my warzone Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 1:22 pm

“Te rog! Stiu ca NU ai sanse sa mai fi fetita cuminte.” Ii face cu ochiul, razand cand vede cat de fericita e, si isi da seama imediat ca se gandeste la cum erau ‘tovarasi de crime’. Era amuzant; de fiecare data cand nu le placea vreo ora sau unul dintre ei trebuia sa iasa afara dupa ordinele profesorului/profesoarei, se uitau unul la altul si se ridicau amandoi, iesind si pierzandu-si timpul sub acelas copac aproape in fiecare zi. Zambeste, gandindu-se la cum va putea sa se certe din nou cu Patricia cand o sa mearga pana la urma sa filmeze reclama aceea. Ar fi putut sa alege orice alt model sau cantaret sau mai stiu eu ce, dar se parea ca pe el il voiau. Si din moment ce Victoria avea sa fie acolo pentru un shooting, probabil ca ar fi introdus-o si pe ea cumva in reclama. De obicei nu ii placea sa isi imparta slujba, dar cu Vic era in regula, pentru ca o cunostea si stia ca nu inseamna mai nimic in afara slujbei. Majoritatea fetelor cu care a lucrat erau interesate in mult mai mult decat sa lucreze cu el. Asta il enerva oarecum…bine, depinde si cine era interesat/a in el.
Cand o simte ca se apropie de el si il inconjoara cu o mana, cealalta pe pieptul sau, duce o mana in jurul taliei fetei si o lasa sa stea acolo; era deja obisnuit. Asa stateau cand erau obositi, sau cand nu aveau ce face. Cateodata erau si prinsi de Patricia, care venea dupa Skylar mult mai devreme decat de obicei, si atunci i-a luat direct la studio pentru alt shooting, spunand ca aratau bine impreuna in poze. Vai, ziua aceea a fost una dintre cele mai proaste zile, si asta pentru ca Patricia era mult mai dura si mai enervanta atunci cand acesta avea shooting cu alte modele. Vai, cateodata chiar voia sa se duca sa lucreze pentru alta agentie, sau sa isi schimbe impresarul. Femeia asta chiar ca il enerva mult prea mult decat de obicei.
La intrebarea Victoriei—cea legata de Patricia—isi da ochii peste cap. “Nu ii place de tine.” Raspunse simplu. “Crede ca ma e vina ta ca nu mai vin la servici.” Maraie din nou, inchizand ochii iarasi si oftand incet.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Welcome in my warzone Empty
MesajSubiect: Re: Welcome in my warzone   Welcome in my warzone Icon_minitime

Sus In jos
 
Welcome in my warzone
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Living on my own :: Academia :: Curtea şcolii-
Mergi direct la: