Living on my own
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Living on my own

real RPG forum~
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 I'm broken now.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Kwang Jessica

Kwang Jessica


Mesaje : 28
Data de înscriere : 11/03/2012

I'm broken now. Empty
MesajSubiect: I'm broken now.   I'm broken now. Icon_minitimeMier Mar 14, 2012 4:48 am

Era pauza ,nu eram obosita dupa ore ,dar adevarul era ca eu nici nu fusesem la ore ,mai mult pierdeam timpul pe coridor .Pur si simplu nu faceam mai nimic doar stateam .Nu prea aveeamchef de ore poate din cauza ca simtea o mica dezorientare .Si nu eram eleva silitoare doar prindeam din clasa .De aceea nu eram mai niciodata laudata insa nici nu vroiam acest lucru .Mi se pare o pierdere de timp acest lucru.Si in plus de ce sa fi ridicat in slavi pentru niste simple cifre fara nici o valoare .
Dar stai poate ca pentru uni aveeau o valoare foarte mare ,insa pentru mine nici nu contau acele cifere ,si ce ca eram ultima sau prima .
Imi aranjez rochia ,si privesc pe geam ,nu era nimic interesant de vazut afara doar elevi care studiau sau cine stie ce altceva faceau .Am inspirat aerul rece de afara ,vantul care adia se juca cu parul meu purtandul pana pe fata .Usor imi trec mana prin el si il dau la o parte ,dupa aceea privesc din nou afara.Nimic nou si nimic ce sa ma faca sa tresar ,nu imi atragea tentia nimic din ceea ce se intampla in jurul meu .Sau poate ca ma comportam ca si o siudata .Desi mai erau si alti elevi mai retrasi ,nu eram singura care fugea si cauta un loc unde sa se ascunda de gurile altora .Poate ca ceea ce cautam era doar sa fiu libera si nu fugeam de cei prezenti.
-Cine stie ,poate acesta este raspunsul.

Sus In jos
Park Tae Jun

Park Tae Jun


Mesaje : 4
Data de înscriere : 12/03/2012

I'm broken now. Empty
MesajSubiect: Re: I'm broken now.   I'm broken now. Icon_minitimeMier Mar 14, 2012 4:59 am

- Uimeste-ma si pe mine.
Am spus fara jena catre fata ce parca vorbea singura.
Parea o fata interesanta dar tutusi unpic ciudata... Nu vroiam sa par un badaran dar asa eram eu...
Apoi sprijinindu-mi spatele de perete din apropierea fetei si privind-o asteptam raspunsul ei.
Sus In jos
Kwang Jessica

Kwang Jessica


Mesaje : 28
Data de înscriere : 11/03/2012

I'm broken now. Empty
MesajSubiect: Re: I'm broken now.   I'm broken now. Icon_minitimeMier Mar 14, 2012 5:14 am

Sa il uimesc..Cu ce? buna intrebare dar de pe un necunoscut la interesa asa ceva.nu are nici un sens defapt ce are sens in lumea asta,nimic asta e raspunsu nimic....
Sentimentele mele,.....da sentimentele mele sunt la fel ca un pahar de sticla care scapat se sparge intr-o mie de bucatele.Care nu mai poate fi reparat la loc,exact asa sunt ca un pahar care era crapat si astepta sa se sparga.
Din pacate nu se ma mai sparg am ramas doar cu urme care nu se pot uita,simt cum sangerez in interior,simt o durere puternica exact ca un cutit infipt adanc in inima.
Ma intreb daca o sa scap de acest sentiment de doi bani,oare o sa scap?
Ce stupid ma mai intreb daca o sa scap,era clar sentimentul asta ma va urmari peste tot,ma bantuie,nu imi da pace si ma omoara incetul cu incetul fara sa imi dau seama.
-Cu ce as putea sa te uimesc? Cu nimic! Sunt doar o persoana normal,ce se astepta sa fac,sa dispar sa ma fac invisibila sa il ucid....A ce ii paream?
-De ce nu ma uimesti tu!o fraza fara nici un sens ,oare nu aveeam ce sa ii zic de aceeea i-am replicat inapoi acelasi cuvinte spuse de el .
Probabil ca nu aveam ce sa ii spun,de aceea,nu prea vad cu ar putea sa ma impresioneze in fond nici el nu este ceva mai presus decat o fiinta umana.
Ma prefac,ma ascund dupa o masca,incerc sa scap de toate amintirile dar nu reusesc, dar de ce?
Unde imi este raspunsul,nicaieri,probabil ca se ascunde dupa o minciuna dulce care iti face scarba numai cand o auzi rostita de persoanele la care tu ti dar ele.....tin la tine,poate ca nu,poate doar trec peste sentimentele tale...
Doar te privesc in ochi cu un zambet si te mint pe fata iar tu ca proasta ii crezi si dupa ce ai fost oarba realizez ca era doar o capcana dulce cu gust amar pe buzele tale.
Minciunile sunt singurele care ma omoara si ma distrug cu totul pe dinautru dar ma distrug mai tare cand sunt rostite de cei la care tin.
Iar acum un strain imi cere sa ipresionez,pentru ce sa fac ceva nici nu il cunosteam,oricum are destule persoane din care alege de ce mama dracului s-a obosit sa ma bage pe mine in seama.
-Nu inteleg de ce mama dracului te-ai obosit sa ma bagi in seama poate imi explici si mie sa nu stau ca tampita aici si sa ma uit la tine.Ce zici?
Sus In jos
Park Tae Jun

Park Tae Jun


Mesaje : 4
Data de înscriere : 12/03/2012

I'm broken now. Empty
MesajSubiect: Re: I'm broken now.   I'm broken now. Icon_minitimeVin Mar 16, 2012 9:37 am

Fata parea putin suparata, pierduta in propria ei lume imaginara, o lume intunecata si daramata din toate punctele de vedere.
- Tu ai spus "ah, stiu" sau ceva in gen`
I-am raspuns privind-o cu o doza serioasa de curiozitate.
- Nu ai vrea sa-mi spui si mie ce anume stii de este asa interesant?
Ma puteam astepta la orice de la o fata ca ea, dar nu-mi placea sa pierd nimic, mai ales speranta.
Sus In jos
Kwang Jessica

Kwang Jessica


Mesaje : 28
Data de înscriere : 11/03/2012

I'm broken now. Empty
MesajSubiect: Re: I'm broken now.   I'm broken now. Icon_minitimeVin Mar 16, 2012 9:59 am

Urasc sa fiu mereu ceea data la o parte ,ei nu se gandesc ca si eu am suiferit macar un gram de afectiune atat .Ce era asa de mult.Chiar daca vroiam sa plang ma stapaneam nu puteam sa par atat de slaba in fata unui necunoscut.Lumea mea este asa de intunecata ,incat macar tu nu ma fa sa plang .Simt ca vreau sa scap si nu mai scap .
Chiar daca te chem ,tu nu ma auzi glasul meu este inghetat si tu nu ma poti auzi ,inima mea nu mai functioneaza de mult.
-Poate ,poate ca daca nu as fi existat ,atunci nici inima mea nu ar mai fi desfigurata.Cum sa imi dezghet inima .Oare cheia inimi mele este la cineva ,trebuie sa existe cineva care sa o poata deschuia.
Te rog nu ma lasa sa ma pierd din nou in aceea lume trista si fara culoare .De ce rog eu un strain acest lucru ,nu are nici un sens .Sunt opersoan diferita si o ciudata ,plec capul si apoi privesc in jos ,lacrimi de unde ,nu putea fi rreal din nou plang.Nu am sa mai ridic capul acum va zice ca sunt o persoana slaba.
Sus In jos
Park Tae Jun

Park Tae Jun


Mesaje : 4
Data de înscriere : 12/03/2012

I'm broken now. Empty
MesajSubiect: Re: I'm broken now.   I'm broken now. Icon_minitimeVin Mar 16, 2012 10:06 am

Ma-m apropiat de fata si m-am aplecat pentru a o privi in ochi. Avea niste gene lungi superbe...
I-am pus mana pe cap si am miscat-o in cercuri.
- Nu esti singura, nu ai fost si nu vei fi. Mereu va fi cineva care iti va vrea binele.
I-am zambit calduros luandu-mi mana d epe capul ei.
Sus In jos
Kwang Jessica

Kwang Jessica


Mesaje : 28
Data de înscriere : 11/03/2012

I'm broken now. Empty
MesajSubiect: Re: I'm broken now.   I'm broken now. Icon_minitimeVin Mar 16, 2012 10:20 am

Imi ridic privirea spre acesta ,cum adica mereu voi aveea pe cineva ,asta era imposibil ,eu trebuia sa stau departe de toti .Pentru ca ii raneam ,desi incercam de multe ori sa ii fac sa zambesca nu reuseam .Mai mult vedeam tristete pe chipurile lor ,multa tristete.Vreau sa plang in bratele tale ,sa simt caldura unei noi sperante.Dar acest lucru este imposibil
-Si de ce ai spune asta ,oricum nimeni nu a reusti sa imi descuie inima,da inima care de multa vreme a ramas asa .
Nimeni nu o sa o poata deschide ,apoi ma apropi de acest si ii privesc chipul ,aveea un chip angelic .O privire pe care cu greu o puteai evita ,niste ochii seducatori.Dar de ce zic eu seducatori ,nu trebuia sa imi stea mintea la el ,nu aveeam de ce sa pic dupa el.Odata ce mi-a fost ranita inima acesta nu mai poate fi refacuta.Poate doar daca incerci sa culegi cioburile si le lipesti unul cate unul pana ce o sa fiu din nou la fel.
-Ai putea tu sa imi redai zambetul ,sau sa ma readuci la viata?
Sus In jos
Continut sponsorizat





I'm broken now. Empty
MesajSubiect: Re: I'm broken now.   I'm broken now. Icon_minitime

Sus In jos
 
I'm broken now.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Living on my own :: Cămin :: Holuri-
Mergi direct la: