Living on my own
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Living on my own

real RPG forum~
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Try Try, Cry cry

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Shin Daesung

Shin Daesung


Mesaje : 16
Data de înscriere : 11/03/2012

Try Try, Cry cry Empty
MesajSubiect: Try Try, Cry cry   Try Try, Cry cry Icon_minitimeDum Mar 11, 2012 9:09 am

Se trezi cu capul greu, mahmur. Nu îşi simte jumătate din corp şi nici nu şine minte nici măcar cât a băut ca să aungă aşa. Îşi analizează ceasuld ela încheietură. Nu e nici măcar nouă? Asta îi dă timp să înveţe înainte de orele pe care le avea azi.
Trage rapid pe el o pereche de blugi şi un hanorac. Dar nu a ţinut mult. Peste două secunde s-a trezit cu capul în chiuvetă, vomtitând. Înjură, spălânud-se pe dinţi şi pe faţă. Se duse la dulap, de unde socate o cutie de pastile. Ia un pumn întreg, fără să bea apă, apoi îşi schimbă hainele cu nişte bermude şi un hanorac cu mânecile tăiate. Îşi aranjează bretonul, acesta fiind cel mai importat element şi coboară scările.
Nici nu ştie cum a ajuns la bibliotecă. Dar uite-l acolo, cu oc arte în mână şi cu chitara în spate, pe un fotoliu.
Sus In jos
Bianca J. DuPont.
Admin
Bianca J. DuPont.


Mesaje : 73
Data de înscriere : 11/03/2012
Localizare : Wonderland.

Try Try, Cry cry Empty
MesajSubiect: Re: Try Try, Cry cry   Try Try, Cry cry Icon_minitimeDum Mar 11, 2012 9:15 am

    Îşi simte capul greu din cauza somnului când intră în cămin, dar în loc să se obosească să meargă să doarmă şi ea puţin, după ce se schimbă în ceva mai lejer, se îndreaptă spre bibliotecă, pentru a termina acel nenorocit de eseu. Faptul că avusese acea prezentare, iar după petrecerea ce ţinuse toată noaptea o epuizase până la limită. Cască somnoroasă şi împinge uşa de la bibliotecă, apoi intră înăuntru fără să fie prea atentă în jur. Se împiedică de o carte şi aproape cade.
    -Să vă ia dracu! Nu ştiţi să puneţi lucrurile de unde le luaţi, mârâie al naibii de nemulţumită şi apoi îşi continuă drumul spre rafturile cu volume despre istoria artei.
Sus In jos
Shin Daesung

Shin Daesung


Mesaje : 16
Data de înscriere : 11/03/2012

Try Try, Cry cry Empty
MesajSubiect: Re: Try Try, Cry cry   Try Try, Cry cry Icon_minitimeDum Mar 11, 2012 9:33 am

Surâde când o roşcată, puţin mai tânără decât el se trezeşte balansându-se în faţă şi în spate pentru că s-a împiedicat de nişte cărţi. Îşi ascunde zâmbetul în palmă, ca ea să nu îl vadă. Replica ei nu prea îşi avea rostul. Se vedea pe ea că este la fel de împrăştiată ca restul. Oftează, dânud-şi mâna prin părul argintiu, cu capul rezemat de spătar. Este încă puţin mahmur şi nu poate reţine nimic, dar absolut nimic, din ce scrie pe hârtia aia afurisită. Se uită urât la ea, apoi la roşcată.
Doamne, Shin, la ce te-ai gândit?! se aude propria lui voce în prorpiul lui cap pe un ton mustrator. Răspunsul era simplu. E beat, are o scuză.
Sus In jos
Bianca J. DuPont.
Admin
Bianca J. DuPont.


Mesaje : 73
Data de înscriere : 11/03/2012
Localizare : Wonderland.

Try Try, Cry cry Empty
MesajSubiect: Re: Try Try, Cry cry   Try Try, Cry cry Icon_minitimeDum Mar 11, 2012 9:55 am

    Îşi muşcă buzele roşii privind mulţimea de cărţi şi oftă încet. Murea de somn, dar prefera să-şi facă întâi temele decât să adoarmă şi să nu reuşească să le termine. Până la trei când avea cursuri mai era destul timp, aşa că putea să doarmă destul după. Alege un roman de pe raft şi se îndreaptă spre o masă, abia târându-şi picioarele. Se trânteşte cu o lene notorie pe scaun şi apoi îşi lasă capul pe masă, abţinându-şi căscatul. Deschise cartea şi începe să scrie, simţind după nici două minute, telefonul sunând în buzunar. Îl scoate încruntată.
    -Ce naiba mai vrei şi tu? se răsteşte nervoasă, simţind că înebuneşte. Da. Am ajuns la cămin, mi-a plăcut petrecerea, sunt mulţumită de cadourile primite. Altceva? Am de lucru, Josh! exclamă nervoasă şi mârâi, apoi fără a aştepta răspuns închise telefonul şi-şi văzu de treabă.
Sus In jos
Shin Daesung

Shin Daesung


Mesaje : 16
Data de înscriere : 11/03/2012

Try Try, Cry cry Empty
MesajSubiect: Re: Try Try, Cry cry   Try Try, Cry cry Icon_minitimeLun Mar 12, 2012 5:01 am

Roşcata s-a aşezat drept în faţa lui, cu o privire încrunată, dându-i de înţeles că pentur maxim cinci minute trebuie să tacă. Îşi ascunde buzele în continuare cu mâna, privind-o pe roşcată din când în când peste paginile cărţii. Rânjeşte, dar pentur puţin, când aceasta în turuie unui anumti "Josh" un şir de cuvinte frumoase. Mult mai fumoase decât orice i-ar fi spus el în locul ei. Dar, ei bine, Shin era mahmur în continuare şi nici măcar să gândească bine, logic şi normal nu putea. Iar roşcata aia îi alimenta în cel mai puternic mod posibil gândurile perverse pe care nu le-a mai avut de aproximativ o săptămână.
Îşi scoate telefonul din buzunar, privind ceasul. Sigur era cineva treaz la ora asta. Deschide un mesaj nou şi apaăsă rapid mesajul, trimiţându-l ultimului număr format. Numele nu îi mai spunea nimic. Probabil era doar o colegă de curs, dar cui îi pasă?
Sus In jos
Bianca J. DuPont.
Admin
Bianca J. DuPont.


Mesaje : 73
Data de înscriere : 11/03/2012
Localizare : Wonderland.

Try Try, Cry cry Empty
MesajSubiect: Re: Try Try, Cry cry   Try Try, Cry cry Icon_minitimeLun Mar 12, 2012 5:15 am

  • Scăpă câteva cuvinte nu foarte frumoase printre dinţi când îşi dădu seama că nu mai găsea nimic din ce-i trebuia ei în acea carte şi se ridică, îndreptându-se spre raftul plin cu volume despre Artă. Căută o carte anume, iar când o găsi, zâmbi victorioasă şi se întoarse la masă, clipind când îl văzu pe blond. Se aşeză la locul ei, punându-şi un picior peste celălalt şi miji ochii privindu-l.
    -Bună, rosti calmă, cu veşnicul accent franţuzesc, ce-i dădea acel aer fermecător. Îşi dădu părul din ochi şi trase aer în piept, apoi deschise cartea şi căută ceva anume, printre toate acele cuvinte şi paragrafe.
Sus In jos
Shin Daesung

Shin Daesung


Mesaje : 16
Data de înscriere : 11/03/2012

Try Try, Cry cry Empty
MesajSubiect: Re: Try Try, Cry cry   Try Try, Cry cry Icon_minitimeLun Mar 12, 2012 9:22 am

Zâmbeşte când aceasta pleacă să ducă din nou cartea la loc. Îşi scoate telefonul, răspunzând. Se pare că tipa de aseară nu mai are mesaje. I-a dat sictir destul de repede, enervându-l tonul eid e piţipoancă la picioarele căreia cad enşpe tipi deodată. Roşcata, pe dealtă parte, suna mult mai bine în materie de agăţat. Se tolăneşte mai bine pe fotoliu, încercând din nou în van să înveţe ceva la teria muzicii. Când dă examen? Luni? Ba, nu, atunci are la insturment. Murmură din nou două înjrături, apoi de uită către fata care l-a salutat. Accentul ei este adorrrabil.
" Hello, beautiful. " spune rânjind larg, dându-şi părul din ochi cu o mişcare rapidă din cap.
Sus In jos
Bianca J. DuPont.
Admin
Bianca J. DuPont.


Mesaje : 73
Data de înscriere : 11/03/2012
Localizare : Wonderland.

Try Try, Cry cry Empty
MesajSubiect: Re: Try Try, Cry cry   Try Try, Cry cry Icon_minitimeLun Mar 12, 2012 9:35 am


  • Ridică privirea când brunetul îi răspunde la salut şi surâse fermecător. Era obosită, desigur, dar un mic flirt parcă nu strica. Nu-i aşa?
    -Ce faci pe aici, dragule? întrebă cu acel accept adorabil şi uşor rârâit. Avea o voce dulce şi joasă, profundă chiar, ce te putea linişti indiferent de starea în care te aflai. Bianca ridică privirea din cartea ei şi îi privi ochii, afişând un zâmbet ademenitor. Se făcu mai comodă pe fotoliu, sprijindu-se de spătarul acestuia şi îşi puse un picior peste celălalt, legănându-l lent şi uşor jucăuş. Îşi trecu degetele prin părul lung şi roşu, îndepărtându-l de pe chipul albicios şi apoi trase aer în piept, trecându-şi limba peste buzele roşiatice.
Sus In jos
Shin Daesung

Shin Daesung


Mesaje : 16
Data de înscriere : 11/03/2012

Try Try, Cry cry Empty
MesajSubiect: Re: Try Try, Cry cry   Try Try, Cry cry Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 5:33 am

întrebarea ei îl făcu să râdă cu poftă în sinea lui. Îşi dă părul din ochi, aplecându-se în faţă către roşcată cu zâmbetul lui dulce şi cuceritor pe buze. O priveşte adânc în ochii aceia curioşi surâzând dulce către ea.
" Cică mă prefac că învăţ ca să nu stau acasă... " spune el cu accentul lui corean, foarte drăguţ din punctul de vedere al multor fete pe care le-a cunoscut în ultima vreme, inclusiv cele de aseară. Tu? Ce gând urât te-a adus aici? a întrebat-o surâzând dulce încă o dată.
Îşi dă părul argintiu din ochi, ignorând telefonul care vibrează în buzunar enervant de mult. Doa rnu s-a apucat să îl sune.
Sus In jos
Bianca J. DuPont.
Admin
Bianca J. DuPont.


Mesaje : 73
Data de înscriere : 11/03/2012
Localizare : Wonderland.

Try Try, Cry cry Empty
MesajSubiect: Re: Try Try, Cry cry   Try Try, Cry cry Icon_minitimeSam Mar 17, 2012 9:50 am


  • Îl privi printre genele-i lungi, ochii ei sclipind într-un mod atrăgător, în timp ce era totuşi atentă şi la ce scria. Începu să râdă încet când îl auzi şi la rându-i se lăsă uşor în jos peste masă.
    -Eu cică am de făcut un eseu despre istoria artei, cicoti slab şi apoi îşi puse un picior peste celălalt, lăsându-se din nou pe spate. Îşi sprijini capul pe spătarul fotoliului, şi-şi prinse buza cu dinţii şi trase de ea, clipind des. Îşi trecu lent degetele prin părul lung şi roşcat, trăgând aer în piept, apoi zâmbi fermecător. Începu să se joace cu pandantivul de la gât.
Sus In jos
Shin Daesung

Shin Daesung


Mesaje : 16
Data de înscriere : 11/03/2012

Try Try, Cry cry Empty
MesajSubiect: Re: Try Try, Cry cry   Try Try, Cry cry Icon_minitimeSam Mar 17, 2012 10:06 am

    Istoria artei. Că veni vorba de istorii. Şi el avea de făcut un eseu la istoria muzicii. Dar momentan nu îi prea pasă de ce se întâmplă la Istoria Muzicii. Se aşează mai bine pe fotoliu privind-o pe roşcata din faţa lui.
    " Câtă nesimţire în mine. Eu sunt Shin ! " spune întinzând mâna către ea, aşteptând ca ea să îi strângă degetele rostinu-şi numele.
    Îşi scoate cu cealaltă mână telefonul din buzunar şi îl închide enervat, mai - mai să scuipe şi cinci înjurături frumoase pe coreană către acea tipă care nu se mai opreşte din sunat. Nu aveţi mesaje, nu răspundeţi, fraţilor, nu suntaţi înapoi. Îşi întoarce privirea înapoi către roşcată, zâmbind larg şi dulce, în acel fel cuceritor pe care îl ştie el.
Sus In jos
Bianca J. DuPont.
Admin
Bianca J. DuPont.


Mesaje : 73
Data de înscriere : 11/03/2012
Localizare : Wonderland.

Try Try, Cry cry Empty
MesajSubiect: Re: Try Try, Cry cry   Try Try, Cry cry Icon_minitimeSam Mar 17, 2012 11:17 pm


  • Îşi astâmpără un căscat provocat de oboseala ce o cuprindea încetul cu încetul şi trase aer în piept, oftând încet. Se simţea adormită şi cu greu se abţinea să nu închidă ochii şi să se culce chiar acolo. Tresări uşor când îi auzi vocea şi chicoti încet.
    -Eu sunt Bianca. Sau Julliett. Cum preferi să-mi zici, zâmbi fermecător privindu-l în ochi, după ce el îşi întoarse din nou capul spre ea. Îi strânse delicat degetele cu ale ei, neavând nici puterea prea mare şi apoi îşi umflă încet obrajii.
    -Mă bucurr să te cunosc, Shin, surâse ea apoi, cu acelaşi ton francez şi uşor rârâit.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Try Try, Cry cry Empty
MesajSubiect: Re: Try Try, Cry cry   Try Try, Cry cry Icon_minitime

Sus In jos
 
Try Try, Cry cry
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Living on my own :: Cămin :: Biblioteca-
Mergi direct la: