Living on my own
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Living on my own

real RPG forum~
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 C'mon baby, one more time~

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Bianca J. DuPont.
Admin
Bianca J. DuPont.


Mesaje : 73
Data de înscriere : 11/03/2012
Localizare : Wonderland.

C'mon baby, one more time~ Empty
MesajSubiect: C'mon baby, one more time~   C'mon baby, one more time~ Icon_minitimeDum Mar 11, 2012 10:04 am


  • Soarele mult prea puternic o făcu să deschidă ochii, iar Bianca scăpă o mică înjurătură printre buze. Privi ceasul buimăcită din cauza somnului şi îşi trase apoi pilota peste cap, adormind la loc. Auzi telefonul sunând abia după câteva ore bune şi pipăi somnoroasă suprafaţa netedă a noptierei până îl găsi. Răspunse, mormăind câteva cuvinte nu prea frumoase, până ce auzi vocea fratelui ei. Îşi reveni automat şi înlăturând pilota de pe ea, se ridică în fund, zâmbind larg şi dulce.
    -Nici nu ştii cât mă bucur să te aud! Mi-a fost extrem de dor de tine, spuse veselă şi vorbi cu acesta aproape o oră. După ce finaliză apelul, aruncă telefonul pe pat şi se ridică, ţopăind până ajunse în baie. Scăpă de pijama şi intră în cabina de duş, dând drumul la apă. Se relaxă imediat, simţind cum trupul amorţit i se destinde, iar după vreo zece minute se hotărî şi ea să iasă. Îşi şterse trupul şi se îmbrăcă rapid, luându-şi pe ea o pereche de pantaloni scurţi şi un tricou ceva mai lung. Îşi lăsă părul liber, iar apoi se aşeză în pat după ce îl aranjă, începând să deseneze.


Ultima editare efectuata de catre Alyssa J. DuPont. in Lun Mar 12, 2012 3:59 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Gauthier Aiden.

Gauthier Aiden.


Mesaje : 14
Data de înscriere : 11/03/2012
Localizare : Land of Joyness.

C'mon baby, one more time~ Empty
MesajSubiect: Re: C'mon baby, one more time~   C'mon baby, one more time~ Icon_minitimeDum Mar 11, 2012 10:53 am

Liniştit, păşii îl purtară către terasa destul de mare şi totuşi chiar unde avea să se afle şi chitările sale, masa pe care erau înşirate zeci de foi cu ale sale cântece şi multe altele prin care el se elibera de orice gând sau stare. Acum, doar se rezemă cu coatele de balustradă balconului şi îşi aprinse un tutun, privindu-şi draga lui chitară ce o acorda de zori, de obicei.
Acum se vedea pe chipul său liniştea şi calmul care-l emana. Cu degetele lungi şi albe bătu pe balustrada de metal făcând în acelaşi timp un ritm destul de plăcut auzului însă imediat avea să înceteze cu acest lucru deoarece îl cam irita în clipa de faţă. Vremea era favorabilă, adică nici prea rece dar nici prea cald încât lui Aiden chiar îi surâdea acest lucru.. tot ce mai lipsea, era pachetul de ţigări de care nu se despărţea mai deloc. După ce-şi ciufuli părul şi lăsă acel nor de fum al tutunului să se înalţe spre cer, se întoase uşor pe călcâie cu gândul să se detaşeze de tot ce-l reţinea în propriul cămin.
Păşi rapid înăuntru, luându-şi doar cheile pe lângă pachetul de ţigări de pe masă şi ieşi doar într-o clipă din încăpere. Se uită în stânga şi în dreapta. Nimeni. Surâse în sinea sa şi atunci începu să cânte de unul singur, lucru ce-l făcea de obicei şi pe stradă, neferindu-se de nimeni. Lui Aiden, sau zis şi Ruki, nu-i păsa absolut deloc de părerea celorlalţi, ci doar de a sa şi de ceea ce-i plăcea. Vocea sa era una chiar plăcută auzului, arcordurile izbindu-se uşor de pereţii reci ai holului, conturându-le forma.
Sus In jos
Bianca J. DuPont.
Admin
Bianca J. DuPont.


Mesaje : 73
Data de înscriere : 11/03/2012
Localizare : Wonderland.

C'mon baby, one more time~ Empty
MesajSubiect: Re: C'mon baby, one more time~   C'mon baby, one more time~ Icon_minitimeDum Mar 11, 2012 11:13 am

  • Se plictisi rapid de caietul plin cu desene şi-l aruncă neglijent pe pat, apoi se ridică şi merse lângă birou, unde avea şi chitara. O privi câteva clipe şi strâmbă din nas, neavând chef nici de ea. Trase aer în piept, umflându-şi obrajii copilăreşte şi apoi se întoarse pe câlcâie, privind pe fereastră. Zâmbi fermecător şi privi cerul senin şi lipsit de nori. Începu să cânte o melodie veche, vocea ei sunând blândă şi profundă. Îi plăcea să cânte, fiind singurul lui rămas ca moştenire de la mama ei. Clipi des şi se întristă când amintiri cu părinţii ei îi reveniră în gând. Se opri până la urmă din cântat şi auzi o altă vocea, care venea din hol. Mări ochii, încântată şi se întoarse pe călcâie, ţopăind până ajunse la uşă. O deschise şi ieşi afară, fixându-l cu privirea-i de un alabstru inuman, pe cel care cânta. Surâse dulce, ascultându-l.
Sus In jos
Gauthier Aiden.

Gauthier Aiden.


Mesaje : 14
Data de înscriere : 11/03/2012
Localizare : Land of Joyness.

C'mon baby, one more time~ Empty
MesajSubiect: Re: C'mon baby, one more time~   C'mon baby, one more time~ Icon_minitimeDum Mar 11, 2012 10:23 pm

Repeta oriunde se simţea cel mai bine, chiar şi acel coridor lung şi răcoros avea să-i satisfacă dorinţa chiar şi pentru două-trei minute. Paşii erau lenţi, liniştiţi, calmi şi totuşi apăsaţi, concentrându-şi atunci privirea asupra pachetului de ţigări şi nimic altceva, probabil ar mai fi dorit să fumeze însă scutură uşor din cap iar ochii de un negru profund îi ridică de jos. Mai fredonă câteva versuri şi atunci observă o tânără la câţiva paşi distanţă de el. Nu se ruşina cu ceea ce făcea, ci din contră, afişă un zâmbet finuţ, aproape observabil dar care atrăgea atenţia şi atunci îşi aranjă ochelarii cu ramă groasă, dar fără lentile, pe nas. Învârti de câteva ori cheile pe deget şi când ajunse la doi paşi de aceasta, înclină scurt capul.
- Bună. salută pe un ton destul de pătrunzător, şi totuşi fiind politicos căci nu era aşa un mitocan. Îşi dădu câteva şuviţe rebele de pe chipul albicios şi se opri în loc. Nu prea îşi studiase vecinii de la o perioadă, era concentrat pe alte lucruri dar întotdeauna este loc şi pentru lucruri noi. Te-a deranjat? întrebă la fel de amabil cu referire la ce făcuse adineauri, însă nu că ar fi ţinut cont de acest fapt şi că ar fi trezit întreg căminul.
Sus In jos
Bianca J. DuPont.
Admin
Bianca J. DuPont.


Mesaje : 73
Data de înscriere : 11/03/2012
Localizare : Wonderland.

C'mon baby, one more time~ Empty
MesajSubiect: Re: C'mon baby, one more time~   C'mon baby, one more time~ Icon_minitimeLun Mar 12, 2012 3:44 am

  • Ascultă în continuare, fără să intervină şi tresări când tânărul se opri din cântat şi o privi. Roşi uşor, clipind apoi şi surâse fermecător.
    -Bună, îl salută la rându-i, puternicul accent franţuzesc, jucându-i pe buzele roşii. Îl privi calmă, printre gene, analizându-l rapid şi se sprijini de tocul uşii, jucându-se cu pandantivul de la gât. Îşi înlătură cu graţie câteva şuviţe de pe chipul alb şi trase aer în piept.
    -Oh nu. Niciun deranj. Dimpotrivă. Mi-a făcut plăcere să te ascult, jubilă ea încântată şi îşi umflă uşor obrajii roşiatici. Eu sunt Bianca. Sau Julliett. Cum preferi. Mă bucur să te cunosc, spuse calmă după câteva clipe şi zâmbi adorabil, lăsându-şi uşor capul într-o parte.
Sus In jos
Gauthier Aiden.

Gauthier Aiden.


Mesaje : 14
Data de înscriere : 11/03/2012
Localizare : Land of Joyness.

C'mon baby, one more time~ Empty
MesajSubiect: Re: C'mon baby, one more time~   C'mon baby, one more time~ Icon_minitimeLun Mar 12, 2012 7:50 am

După ce o analiza pe tânăra din faţa sa pentru doar două secunde, asta doar privind-o în ochi, zâmbi în cele din urmă specific lui: şarmant, blând şi totuşi având acea notă de uşoară răceală, dar fără să aibe o intenţie anume, tot era ceva plăcut. Îşi dădu din nou la o parte câteva şuviţe şatene, rebele, trecându-şi uşor mâna după ceafă şi o ascultă în linişte deplină.
- Mă bucur că ţi-a plăcut. afişă acelaşi zâmbet ca adineauri, unul specific lui pe care îl schiţa în marea majoritate a timpului. Accentul nemţesc combinat cu cel japonez îi dădea note chiar puţin spus plăcute auzului. Îşi drese uşor glasul când îi auzi tonul senin al fetei şi clipi de câteva ori. Îmi pare bine să te cunosc, Bianca. Eu sunt Aiden, dar mi se spune mai des Ruki. înclină uşor capul în faţa ei, vrând totuşi să fie şi gentil chiar dacă putea depăşi limitele bunul simţ în circumstanţele neplăcute lui.
Sus In jos
Continut sponsorizat





C'mon baby, one more time~ Empty
MesajSubiect: Re: C'mon baby, one more time~   C'mon baby, one more time~ Icon_minitime

Sus In jos
 
C'mon baby, one more time~
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» C'mon baby, one more time~
» Baby, don't go, stay for a second.
» Fantastic Baby
» Watch The Time Fly By

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Living on my own :: Cămin :: Camere-
Mergi direct la: