Living on my own
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Living on my own

real RPG forum~
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Watch The Time Fly By

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Skylar Kattz

Skylar Kattz


Mesaje : 41
Data de înscriere : 11/03/2012

Watch The Time Fly By Empty
MesajSubiect: Watch The Time Fly By   Watch The Time Fly By Icon_minitimeDum Mar 11, 2012 11:31 am

Zambeste. Zambeste si priveste cum cainele sare de pe o banca pe alta, urmarit de o haita de copii intre cinci si doisprezece ani. Nu intelege de ce cainele ii interesa pe toti; probabil pentru ca, in acest oras, singurele animale de companie sunt ori pisicile, ori rase mai mici de caini. Nu ca il intereseaza; din potriva, il doare undeva, dar atentia atintita spre Tumbleweed il face gelos. Doar cateodata, pentru ca animalul pare ca se intelege mai bine cu cei cu care baiatul e sigur ca nu vrea sa vorbeasca, sau cu cei cu care se cearta. Nu-i corect.

Intinde mana si isi trage maneca de la bluza in sus, in asa fel in cat sa poata vedea ecranul de la ceas. Priveste cum mana mare de la ceas se misca putin, si ofteaza incet. Ora cinci fara zece minute. E acum sigur ca intarzie la servici. Dar e in regula. Patricia poate sa se descurce fara el pentru o zi. Doar ca nu e prima oara cand nu se duce; nu a mai fost de doua saptamani. La mesaje nu raspunde, si nu raspunde cand ii suna telefonul. O sa piarda slujba ca model cu acea agentie. Si, ca de obicei, o sa gaseasca alta in nu mai putin de o saptamana.

'Ce pot sa spun. M-am obisnuit.' Gandeste, inchizand ochii pentru o secunda, dupa ce ii deschise iar si se uita in jur din nou. Il dureau. Lentile de contact tampite.
Sus In jos
Becca Louise

Becca Louise


Mesaje : 46
Data de înscriere : 11/03/2012
Localizare : Over the rainbow<3

Watch The Time Fly By Empty
MesajSubiect: Re: Watch The Time Fly By   Watch The Time Fly By Icon_minitimeDum Mar 11, 2012 11:39 am

Blaze incepu sa maraie la mine in timp ce avea lesa in gura.Mi'am dat seama ca vroia sa iasa afara.M'am imbracat in niste jeansi,o bluza si niste pantofi cu toc.I'am pus repede lesa lui Blaze si am inceput sa ma uit prin jur dupa chei.Ahh unde or fi?M'am uitat mai bine si le'am gasit in camera.Am deschis usa si am inchiso in urma mea.Am iesit din casa ma gandeam sa ma duc din parc.Era dragut afara si asta ma facea sa rad.Nu prea mai eram eu atenta la Blaze,Putea facea ce vrea el.Copii se jucau prin parc.M'am dus si eu pe acolo,era foarte dragut acolo.Am zambit dulce.
"Ahhh ce plistiseala.Nimeni nu mai este interesant in ziua de astazi?Nimic nu se mai intampla.Doamne ce plictiseala"Am zambit melancolic si brusc Blaze incepu sa se duca spre niste copii.Am zambit dulce si l'am lasat sa se joace dar se smuzi si scapa din lesa.
-Blaze.Vino inapoi,unde te duci?,spun eu nervoasa
M'am uitat dupa Blaze si aceasta se duse la un baiat,cam de varsta mea.Am zambit si m'am dus pana la el sa il i'au.Blaze incepu sa sara pe baiat si vroia sa se joace cu el.M'am dus pana acolo si am luat catelus in brate iar dupa m'am uitat la baiat
-Ahh imi pare rau pentru Blaze.Nu stiu ce l'a apucat,spun eu zambind usor rusinata
Doamne ce putea face si catelul meu.Ma facea de rusine.Saracul baiat ce o sa creada despre mine sau chiar despre Blaze.Nici nu vreau sa stiu,dar chiar imi pare rau.I'am pus lesa lui Blaze si am oftat usor in timp ce ma uitam la baiat.Un pic de roseata mi'a aparut in obrazi din cauza situatiei jenante.Nu am vrut sa se ajunga aici dar se pare ca s'a intamplat si nu mai pot schimba asta.Oricum,sper ca baiat nu s'a suparat.
Sus In jos
Skylar Kattz

Skylar Kattz


Mesaje : 41
Data de înscriere : 11/03/2012

Watch The Time Fly By Empty
MesajSubiect: Re: Watch The Time Fly By   Watch The Time Fly By Icon_minitimeDum Mar 11, 2012 12:52 pm

Cainele latra, si baiatul ridica o minge. Stie deja cum se comporta cainele atunci cand e plictisit, nervos...chiar si cand avea nevoie la...'baie'. Se ridica in picioare si, cu toata forta lui, arunca mingea in partea cealalta a parcului, lasand copii si propriul caine sa alerge dupe ea. Rade.

O voce ii atrage atentia atunci cand se aseaza inapoi si telefonul ii vibreaza in acelas timp. Oameni tampiti. Nu il lasa in pace odata? Daca nu s-a carat la servici timp de doua saptamani, cred ca are de gand sa se duca azi? E o zi prea frumoasa! Si atunci isi da seama ce strigase fata, chiar inainte de a fi atacat de un catel. Observa ca e mai mic ca Labradorul lui si, desi nu cred ca ar fi spus asta oricum altcumva decat in gand, cainele este foarte adorabil. Isi trece mana prin blana acestuia cand incearca sa sara pe el, si rade din now.

"Ahh. Imi pare rau pentru Blaze. Nu stiu ce l'a apucat." aude vocea fetei iarasi, si catelul este luat de pe el si in bratele ei. Skylar ridica privirea in timp ce se lasa pe spate, inca asezat comfortabil pe banca. Zambi.

"E...in regula." Raspunse, vorbind incet ca si cum nu ar fi fost sigur de raspunsul ce il daduse. "Nu prea am cum sa ma plang oricum; si cainele meu tot asa face." Dadu din umeri, aratand spre Tumbleweed.

Vazu catelul alergand spre el, cu doar cativa copii alergand dupa el de data asta, dar acestia se opresc la cativa metrii de banca. E bine. Nu sunt copii din astia de se tin dupa tine si stau prea aproape. Priveste cum cainele isi lasa capul pe o parte, curios dar si confuz, in timp ce se uita sus in bratele Beccai, vazand alt caine. Da din coada.
Sus In jos
Becca Louise

Becca Louise


Mesaje : 46
Data de înscriere : 11/03/2012
Localizare : Over the rainbow<3

Watch The Time Fly By Empty
MesajSubiect: Re: Watch The Time Fly By   Watch The Time Fly By Icon_minitimeLun Mar 12, 2012 5:56 am

Am zambit multumita,stiind ca baiatul nu era suparat din cauza lui Blaze.L'am ascultat cu atentie si m'am uitat in fata pentru a ma uita la cainele lui.Era un labrador,destul de mare fata de Blaze al meu care era foarte mic.Am zambit si l'am lasat pe Blaze jos.Aceasta fugi din nou la baiat si eu am pus mana pe cainele baiatului.Incepu sa dea din coada si am zambit usor. Dupa ceva timp a inceput sa ma linga.Aww cat de dragut putea fi.Am chicotit usor si m'am uitat la Blaze,cum tot maraia incet la baiat,pentru ai atrage atentia.Am inceput sa rad.
-Se pare ca Blaze al meu te place,spun eu chicotind usor
Dupa mine catelusii erau cele mai adorabile si dragute animale din lume.Plus,ca un animalut era foarte mult coleg de camera desigur.Niciodata nu te poti plictisi langa un catel.Mi'am musat buza inferioara,chiar in momentul in care m'am gandit ca nnu am fost prea politicoasa.
-Hmm...scuze am uitat sa zic.Numele meu este Becca,incantata de cunostinta,spun eu zambind dulce
Il mai vazusem pe baiat dar sincera sa fiu nu stiu chiar unde.Oricum era foarte dragut si cred ca era si de treaba,precum parea la prima vedere.Blaze gasi mingea lui Tumbleweed si incepu sa se joace cu ea.I'am luato si amandoi cateii au inceput sa se agite in jurul meu.Am ras si le'am aruncat mingea.Eheh,se pare ca au chef de joaca.Sunt foarte draguti. M'am ridicat in picioare in timp ce mi'am intors privirea spre baiatul de langa mine iar dupa mi'am duso spre cateii care alergau dupa minge.
Sus In jos
Skylar Kattz

Skylar Kattz


Mesaje : 41
Data de înscriere : 11/03/2012

Watch The Time Fly By Empty
MesajSubiect: Re: Watch The Time Fly By   Watch The Time Fly By Icon_minitimeLun Mar 12, 2012 10:42 am

Se uita jos ca catel atunci cand incepe sa maraie la el, si intinde mana, razand atunci cand prinde maneca de la jacheta sa cu dintii. Chiar ca era mult ca Tumbleweed. Dar mult mai mic. Se uita iarasi la fata, si da din cap in semn de 'nu, e okay', de parca stie ce are in gand.
"Skylar. Deasemenea." Ii spune, si priveste cainii plecand, dupa care se intoarce la ea. "Sa stii ca poti sa stai jos." Rade, aratand spre banca, la locul de langa el. Nu ar fi vrut sa o vada stand in picioare in timp ce el statea jos. Il facea sa se simta cam prost.
Se uita iar la ceas, apoi decide sa il ignore, asa ca il da jos si il pune in buzunarul de la spate, zambind iarasi la fata. Mai nou, versuri de la cantece continuiau sa ii treaca prin minte, si la cele mai ciudate sau nepotrivite momente. Deocamdata, ii venea sa fredoneze 'Heart Heart Heartbreak', dar sigur ca nu s-ar if facut de ras facand asta. Concerte, reclame, acoperisul. Astea erau locuri unde putea sa cante, nu in parc.
"Cati ani are?" Se referii la Blaze, sperand ca va uita de cantecul ce acum il canta in gand.
Sus In jos
Becca Louise

Becca Louise


Mesaje : 46
Data de înscriere : 11/03/2012
Localizare : Over the rainbow<3

Watch The Time Fly By Empty
MesajSubiect: Re: Watch The Time Fly By   Watch The Time Fly By Icon_minitimeLun Mar 12, 2012 11:10 am

M'am uitat la baiat si am vazut semnul.Blaze veni cu mingea ,foarte mandru de victoria lui. Mi'am pus mana la gura si am chicotit incet iar dupa am aruncat din nou mingea,caini fugind dupa ea.M'am pus si eu jos si i'am zambit dulce baiatului in timp ce i'am ascultat intrebarea.
-Blaze,are un an,spun eu zambind dulce.Dar al tau?Pare destul de mare si energic desigur,spun eu zambind dulce
Am inceput sa ma gandesc pur si simplu la alte chestii inafara de catelusii aceia adorabili,natura si chiar baiatul de langa mine.De obicei in aer liber imi placea foarte mult sa cant ceva. Desigur,eram intr'un parc.Nu puteam face chestia asta.Locul meu este in concert sau in sala de inregistrari.Am oftat destul de vizibil si am inchis ochii pentru cateva minute.Am inceput sa cant in gand niste melodii foarte dragute.Macar,asa nu putea sa ma auda,si cantam numai pentru mine.Oricum nu vroiam sa ma fac de ras.Fiecare om are pararea lui si nu se stie ce parere poate avea baiatul despre vocea mea.Poate ca ii place sau poate ca nu.
-Si ce lucrezi sau ma rog inafara de a fii student ce mai faci?,spun eu uitandu'ma la baiat
Chiar nu stiam ce sa mai zic,plus ca aveam chef sa cant.Dar trebuie sa imi schimb ideeile astea cat mai repede pot.
Sus In jos
Skylar Kattz

Skylar Kattz


Mesaje : 41
Data de înscriere : 11/03/2012

Watch The Time Fly By Empty
MesajSubiect: Re: Watch The Time Fly By   Watch The Time Fly By Icon_minitimeLun Mar 12, 2012 11:29 am

"Trei ani." Raspunde, dand din cap 'da' cand fata spune ca pare mare si energic. "Se comporta de parca ar fi iarasi catelus. Nu cred ca isi da seama ca e cam mare ca sa mai fugareasca mingea, alti caini...sau cateodata masini." Da din umeri, insa zambeste larg, mandru ca putea spune asta despre cainele sau.
Majoritatea studentilor ar fi fost prea rusinati de animalul de companie; probabil ar fi vorbit cu altii despre cat de nasol e sa fii facut de ras de un patruped. Insa lui Skylar nu ii pasa. Face ce vrea, lasa cainele sa faca ce vrea, si nu crede ca ar fi fost facut de ras decat daca din greseala asta s-ar fi intamplat din propria vina.
Urmatoarea intrebare a fetei il pune putin pe ganduri, desi nu are de ce sa stea sa se gandeasca; stie prea bine cu ce se ocupa. Probabil e putin socat ca intreaba asta; a fost la radio in dimineata aceea, iar cele mai multe reclame il aveau pe el in ele. Nu ca se da mare...asta e pur si simplu adevarul.
"Model," Raspunde, ducandu-si mainile dupa cap si inchizand ochii. Apoi deschide unul si o priveste scurt. "Si cantaret."
Sus In jos
Becca Louise

Becca Louise


Mesaje : 46
Data de înscriere : 11/03/2012
Localizare : Over the rainbow<3

Watch The Time Fly By Empty
MesajSubiect: Re: Watch The Time Fly By   Watch The Time Fly By Icon_minitimeLun Mar 12, 2012 10:42 pm

Am inceput sa chicotesc cand l'am auzit pe baiat,ce zicea despre catelul sau.Erau asa de dragut.Unii mereu vor fi energici,si se vor juca mereu dar asta este si partea amuzanta sunt mult mai draguti cand fac asta.
-Pai nu este nici o problema.E foarte dragut asa.Este jucaus si asta il face deosebit.Imi place ca se joaca atat de mult chiar daca a crescut mare,spun eu chicotind incet.Oricum stii foarte bine.Cu un catel ca al tau,tu ca si stapan...hmmm cred ca o sa atrageti multe priviri,de fete desigur,spun eu zambindui pervers
Era purul adevarat.M'am asezat pe banca mai bine si am privit din nou catelusii.Nici nu stiu ce a fost in capul meu cand am spus chestia aia.AA ba da,am zis adevarul pentru ca tipul este cu adevarat super dragut.Cateii incepura sa se certe pe acolo pe minge si nici unul nu vroia sa o lasa jos.Desigur,Blaze era foarte mic,fata de Tumbleweed.Putea sa il i'a pe sus cu tot cu minge,dar cred ca se abtinea sa nu faca asta.Ohh de caine inteligent.I'am auzit si raspunsul al cea dea doua intrebare si m'am dat usor bretonul din ochi zambind larg.Nu imi vine sa cred ca suntem amandoi cantareti.Wow,ce tare.
-Pai,imi place sa aud ca esti cantaret.Macar avem ceva in comun,spun eu chicotind incet
Poate ca aveam mult mai multe in comun,dar deabia ne'am cunoscut.Tipul parea putin cam rece si erau eram foarte energica si saritoare.Hmm...total diferiti dar nu este nici o problema,poate ca extremele se atrag.Am continuat sa ma uit in jurul meu si am continuat sa fredonez melodia in gand.Nu mai stiam ce sa il intreb pe baiat,poate ca gasea el ceva de intrebat sau ceva de spus.Daca mai puneam multe intrebari,o sa creada ca este la interogatoriu nu in parc cu catelul.
Sus In jos
Skylar Kattz

Skylar Kattz


Mesaje : 41
Data de înscriere : 11/03/2012

Watch The Time Fly By Empty
MesajSubiect: Re: Watch The Time Fly By   Watch The Time Fly By Icon_minitimeMar Mar 13, 2012 2:06 pm

Skylar nu ii zise nimic cand spuse ca ar fi atras atentie si privirile fetelor, doar pentru ca stia ca e adevarat. Iarasi, nu incerca sa se dea mare, insa stia ca este adevarul. Doar nu degeaba era model, nu? Si cu ajutorul uneir femei ca Patricia--pe care nu o suporta--cariera lui avea decat sa se imbunatateasca. Ii zambi. Insa nu era un zambet din acesta mega-fericit sau mai stiu eu cum; nu voia sa para nesimtit si neinteresat, dar nu voia sa para nici foarte prietenos...pentru ca nu era genul de om care sa fie asa.
"Mersi," Raspunse la un moment dat, razand putin in timp ce o privi atent. A fost doar putin mai fericit cand a auzit ca si ea era interesata in muzica. Nu gasea zilnic oameni care erau mai interesati in muzica decat in modeling. Se gandi putin, in timp ce sunt inconjurati intr-o tacere usor placuta. Apoi, se gandi ca ar trebuii sa vorbeasca cu ea mai mult. Nu in fiecare zi intalnea oameni cu care ar putea sa se inteleaga prea bine.
"De cat timp canti?" Intreba pana la urma, ceva cam curios.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Watch The Time Fly By Empty
MesajSubiect: Re: Watch The Time Fly By   Watch The Time Fly By Icon_minitime

Sus In jos
 
Watch The Time Fly By
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» C'mon baby, one more time~
» C'mon baby, one more time~

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Living on my own :: Oraş :: Parc-
Mergi direct la: